Kdo jsme

Žijeme v překrásné zemi, s bohatou historií, přírodním bohatstvím a různorodou kulturou. Ti z Vás, kteří měli možnost se podívat za hranice naší republiky, mi jistě dáte za pravdu, že to, čeho se vlezlo na malou rozlohu naší země, stojí za pozornost. Ne všude je krajina plná zachovalých zámků, církevních památek a zajímavé architektury. Jsou tu lužní lesy, přírodní parky, plavební kanál, chráněné krajinné oblasti se vzácnými druhy živočichů a rostlin. Je to výjimečná země, která nabízí hojnost všem smyslům a kterou Vám chci přibližovat na dosah. Během desítek minut se ocitnete na úplně jiném místě s místním jazykem, zvyky a tradicemi. Jak jiné je Slovácko, Mikulovsko, Lednicko-Valtický areál, Znojemsko, oblast Velkopavlovická v kontrastu s Brnem nebo třeba Prahou a jinými kraji. Každou vinařskou podoblast Moravy charakterizuje jiný druh půdy, různorodost staveb, nářečí, kroje, písničky, příroda, kulturní památky a jiná historie, která utvářela kulturu těchto mikroregionů

Vinice zakládali Římané, rozrůstaly se během období Velké Moravy, kraj přečkal různé útoky Turků a zdejší víno s jistotou ochutnávaly Napoleonova vojska a řada monarchů a představitelů církevních řádů, kteří zde na Moravě pobývali. Počátek minulého století přinesl zemi těžká období dvou světových válek. Morava zažila na svém území spory a boje habsburské monarchie, osvobození rumunskou a ruskou armádou během druhé světové války i politickou perzekuci komunistického režimu. Ta se zejména dotkla soukromých živnostníků, umělců, místní inteligence, příslušníků ostatních politických stran, majitelů půdy a věřících lidí a jejich rodin.  Navzdory dynamice dějin, réva se rodí každý rok, víno dozrává v moderních tancích i sudech a jeho kvalita se rok od roku zlepšuje. Příběh moravského vína tu překračuje hranice Střední Evropy i našeho kontinentu a vrací lidem jejich péči v podobě ocenění na světových výstavách.

whitea-passion-for-wine-private-wine-tour-to-azeitao-in-lisbon-123041        cr_mapa          bordeaux-wine-tour-three-wine-regions-chateaux-wine-tastings-and-lunch-in-bordeaux-147971

Jsme bohatí nejen na historii, architekturu, umění, přírodní krásy, ale naše bohatství je také v lidové kultuře a především v lidech, kteří tuto zemi mají rádi a jsou právem hrdi na svůj kraj, místo blízké jejich srdci.

Mé poslání je, sdílet tyto příběhy s Vámi, kteří chtějí zapojit smysly, poznat krásu Moravy z blízka a spojit Vás s těmi, kteří se tu starají o révu, sady a pole, nabízí místní speciality a především vína místní i světové kvality, s láskou k jejich domovu i kultuře. Přitahuji pozornost, vynakládám svou energii, vášeň a čas na to, aby se o klenotech Moravy dozvědělo a vnímalo stále více lidí. Každý měsíc přibývá zajímavostí kolem nás, které stojí za pozornost. Krajina měnící svou podobu po čtvero ročních období Vás pokaždé překvapí něčím novým. Všechna ta krása je nám nadosah a činí z nás příslušníky výjimečné kultury malého místa uprostřed Evropy. Každý z nás si vybírá úhel pohledu na svět. Ten můj je plný obdivu, kterým pohlížím na Jižní Moravu, její bohatství, dovednost místních lidí, a také příběhy, které po staletí zůstávají zachovány a jsou znovu vyprávěny dalším generacím během ochutnávek vína ve sklípku a díky bohatému programu místních slavnosti a festivalů.

Pojďte je objevovat společně s námi.